Vermikompostéry

Zejména vy, kdo jste se rozhodli kompostovat ve městě – v bytě, ve škole nebo v kanceláři, oceníte vermikompostér. Umožní vám speciální formu kompostování, tzv. vermikompostování, které využívá schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo.

S nabízenými kompostéry máme bohatou osobní zkušenost o kterou se s vámi rádi podělíme. V blogu nabízíme základní informace o vermikompostování

V nabídce je také násada žížal, kterou lze při osobním odběru pořídit celoročně.

Jak si vybrat vhodný Vermikompostér – srovnejte přednosti jednotlivých vermikompostérů:

#ShowMore#

Vermikompostér Vermihut
Čím je Vermihut výjimečný:

Jako jediný z námi nabízených kompostérů poskytuje v základní verzi až 5 pater o vnitřním objemu 14 litrů. Do kompostéru do jeho naplnění tak na ploše 40 x 40 cm uložíte až 70 litrů materiálu.

Vertikální uspořádání umožňuje efektivní péči o žížaly. První patro kompostéru se při zakládání kompostéru naplní směsí s násadou žížal a krmit se začíná až do druhého patra. Tím mají žížaly zcela nerušený prostor pro své rozmnožování a urychluje se tím nárůst populace žížal a urychluje kompostování. Plnění kompostéru je tak velmi jednoduché a kompostér je připraven bez jakékoli další péče podávat maximální výkon.

Jedná se o jediný kompostér, kde i přes použití pater zůstává celý objem kompostéru kompaktní. Díky kónickému tvaru jednotlivých pater při zmenšování objemu materiálu kompostováním se patra do sebe svojí hmotností zasouvají. Patra tak zůstávají v kontaktu a žížaly mohou v kompostéru bez omezení migrovat mezi jednotlivými patry. Tím se zlepšuje dostupnost potravy ve vrchních patrech, zlepšují se podmínky pro množení žížal a vermikompostování.

Kompostér je vybaven jednoduchým a velmi spolehlivým ventilem na vypouštění žížalího čaje. Vypouštění lze provést pouhým stisknutím páčky, při jejím vztyčení je ventil nastaven na trvalý průtok do kelímku, který je součástí vybavení kompostéru.

V příslušenství jsou rovněž misky, které se nasazují na nohy kompostéru. V případě, že máte kompostér v místě, kam pronikají mravenci, můžete tyto misky vložit pod nohy vermikompostéru a zalít je vodou. Kompotovaný materiál tak bezpečně ochráníte proti vniknutí mravenců.

Na co si dát u kompostéru Vermihut pozor:

Kompostéry Vermihut proti jiným kompostérům mají geotextilii vloženou na odvětrávací podložce, která je při pohledu na kompostér ze strany vidět. Pokud geotextilie není pečlivě zakončena s okrajem kompostéru, může geotextilie na komposéru působit nnevzhledně.

Velký počet pater na sobě způsobuje, že tekutina uvolňující se z kompostovaného materiálu protéká velkou vrstvou materiálu. Vzhledem ke schopnosti vermikompostéru efektivně vázat vodu, mohou být spodní patra kompostéru hodně vlhká a kompost může být až mazlavý. V tomto případě při vytěžování kompostu doporučujeme patro vyjmout a nechat ho n vhodném místě částečně proschnout, aby vermikompost zůstal vlhký a získal drobtovitou strukturu.

Vermikompostér Urbalive
Čím je kompostér Urbalive výjimečný:

Kompostér má v základní sestavě dvě patra o objemu 17 litrů, celkem tedy 34 litrů.

Jedná se o první ryze český sériově vyráběný vermikompostér. Kompostér má jedinečný originální design. Elegantní zaoblené tvary kompostovacích nádob na dřevěných nohách vytvářejí kompostéru příležitost, aby se mohl stát ozdobou každé domácnosti, kanceláře, či učebny. Patra do sebe zapadají na výšku cca 4,5 cm, což je prostor, o který se teoreticky dá kapacita kompostéru navýšit, když kapacitě kompostéru dáme přednost před designem.

Kompostér je vyroben z kvalitního pevného plastu, který zaručuje vysokou tuhost jednotlivých komponentů. Přesnost sestavení jednotlivých dílů pak podtrhuje vysoce kvalitní design kompostéru.

Kompostér je navržen tak, aby i při sesazení dvou pater na sebe zůstaly v osazení větrací otvory. Výška pater je stabilní, při kompostování tak mezi prvním a druhým patrem vzniká vzduchová mezera. Díky této úpravě je sice ztížena migrace žížal mezi prvním a druhým patrem, kompostér je však méně náchylný na převlhčení kompostu ve spodním patru kompostéru.

Geotextilie na fltrování žížalího čaje je diskrétně skryta ve sběrné nádobě kompostéru a nikde pohledově neruší.

Na co si dát u kompostéru Urbalive pozor:

Ventil kompostéru na vypouštění žížalího čaje, který je ve dně sběrné nádoby se může zanést a s ventilem pak nejde otočit. V tomto případe je pak potřeba žížalí čaj se sběrné nádoby vylít, ventil rozebrat, propláchnout a funkce ventilu je pak po zpětném složení plně obnovena.

Omezený počet pater nutí uživatele více přemýšlet o organizaci kompostování, aby výkon kompostéru odpovídal jeho kapacitě. S ohledem na oddělenost jednotlivých pater doporučujeme, aby plnění patra probíhalo postupným přidáváním materiálu z jedné strany na druhou. Zajistíte tím lepší podmínky pro pohyb žížal v patře. Zároveň tím i v rámci jednoho patra jste schopni vytvořit zónu, kam se přidává čerstvý materiál a zónu klidovou. Tímto způsobem jste schopni eliminovat nedostatek pater pro zónování života žížal v kompostéru.

Vermikompostér Plastia
Čím je kompostér Plastia výjimečný:

Kompostér má v základní sestavě dvě patra o objemu 15 litrů, do kompostéru tedy celkem uložíte až 30 litrů materiálu. Kompostér je na nízkých plastových nožkách prostorově velice úsporný.  Kompostér má pod spodním patrem zabudované sítko pro zachytávání žížal a filtraci žížalího čaje. Kompostér nemá žádný výpustný ventil, pouze hubičku na vylévání, která zároveň usnadňuje přístup vzduchu do kompostéru. Ekonomické provedení kompostéru není na úkor kvality. Jednotlivé patra na sobě stojí stabilně a nezasouvají se do sebe. Pod vrchním patrem, tak vzniká vzduchová mezera omezující pohodlnou migraci žížal, zlepšuje se však odvětrání kompostu. Plnění kompostéru doporučujeme provádět vrstvením materiálu v celé ploše.  

Na co si dát u kompostéru kompostéru Plastia pozor:

Sběrná nádoba na žížalí čaj má adekvátní velikost k objemu kompostéru, přesto nesmíte zapomenout žížalí čaj slévat, aby vám nádoba nepřetekla. Úsporná velikost kompostéru vás může lákat naklonit celý sestavený kompostér. Při slévání v každém případě doporučujeme patra ze sběrné nádoby sundat, abyste je omylem nevyklopili.

 

Nejprodávanější

58
59901585990
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem