Komunitní kompostéry

Na udržitelnou budoucnost společně!

Zvažujete-li společné sousedské kompostování, je klíčové správně vybrat komunitní kompostér. Prozkoumejte naši širokou nabídku. Všechny naše komunitní kompostéry jsou uzamykatelné a 100% zabezpečené proti vniknutí hlodavců

JORA

Pro celoroční kompostování bez přehazování zvolte osvědčený švédský zateplený otočný kompostér JORA. Máte-li ke kompostování jen kuchyňský biomateriál z domácností a nechce se Vám organizovat ve skupině přehazování, je JORA tou nejlepší volbou. Kompostuje velmi rychle, kompost je hotový již za 8 až 12 týdnů. Jsme výhradními dovozci kompostérů JORA již od roku 2010. Sami JORY po celou dobu používáme a testujeme, co všechno umí. Přijeďte k nám do Podbaby prohlédnout si je v provozu. 

JERY a MASIV

Ve vnitrobloku s kouskem zeleně i na komunitní zahradě se nejlépe uplatní některý ze zahradních dřevěných vícekomorových kompostérů z naší exkluzivní modřínové kolekce JERY a MASIV o objemu 1000 až 6000 litrů. Unikátní systém spojů a dělení desek umožňuje snadné přehazování, Pro pozorování života a procesů v kompostéru slouží volitelné okénko s okenicí. Oba modely jsme sami navrhli a vyrábíme již od roku 2007 a řadu variant velikostí a počtu komor stále rozšiřujeme. Pro komunitní kompostování je vhodná uzamykatelná varianta s ochranou proti vniknutí hlodavců +CAT. Možnost úpravy rozměrů na míru zajistí dokonalé přizpůsobení kompostéru vašemu prostoru. Garantujeme 5 letou záruku. Víme, že JERY i MASIV vydrží déle, v zahradě naší Lesní mateřské školy Šárynka je používáme zatím bez nutnosti výměny již od roku 2009. Rádi Vám je ukážeme, ať vidíte, jak vypadají i po letech intenzívního používání. 

SIVA

Pro kompostování na veřejně přístupném prostoru slouží kompostér, který má slovo „komunitní“ přímo ve svém názvu. Komunitní kompostér SIVA z recyklovaného plastu, který jsme také sami navrhli a vyrábíme již od roku 2005 jako vůbec první komunitní kompostér v ČR, je navržen tak, aby zabezpečil všechny funkce potřebné pro kompostování a zároveň odolal vandalům. Důmyslný systém provzdušňování minimalizuje riziko vzniku zápachu, zateplení umožňuje celoroční kompostování. 

Rozhodujte se podle těchto faktorů:

  • Umístění: Kde plánujete umístit kompostér - veřejně přístupné místo, vnitroblok, dvorek nebo oplocená zahrada? 
  • Péče: Kolik času a úsilí jste ochotni věnovat údržbě - preferujete kompostování bez přehazování nebo jste ochotni pravidelně materiál překopávat?
  • Materiál pro kompostování: Jaký odpad plánujete kompostovat - pouze kuchyňský bioodpad nebo i zahradní odpad jako tráva, listí, plevele, větvičky a další části rostlin? Máte-li komunitní zahradu, zvažte také zbytky zeleně z keřů, květin, zeleniny a ovoce. 
  • Zapojení dětí: Chcete do kompostování zapojit i děti a společně sledovat koloběh přírody a život v kompostéru?

Vyberte si komunitní kompostér, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a začněte společně tvořit udržitelnou a ekologickou komunitu. Pokud budete potřebovat pomoc při výběru, neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás!. Více o komunitním kompostování se dočtete na našich informačních stránkách Kompostuj.cz

 

Nejprodávanější

4250
75761214250757612
Značky

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem