Komunitní kompostéry

Rozhodli jste se zapojit do společného sousedského kompostování? Vyberte si z naší široké nabídky komunitních kompostérů: JORA, SIVA, JERY, MASIV. U každého kompostéru uvádíme informace, které vám pomohou vybrat ten nejvhodnější.

Zvažte tyto faktory při výběru:

  1. Umístění kompostéru: plánujete umístit jej na veřejně přístupném místě ve městě, ve vnitrobloku, na dvorku nebo v oploceném prostoru zahrady?
  2. Péče o kompostér: kolik času a energie jste ochotni věnovat jeho údržbě? Chcete kompostovat bez přehazování nebo jste ochotni pravidelně přehazovat materiál?
  3. Materiál pro kompostování: plánujete kompostovat pouze kuchyňský bioodpad nebo i zahradní odpad, jako tráva, listí, větvičky, plevele? Pokud máte komunitní zahradu, zvažujte i zbytky zeleně z keřů, květin, zeleniny a ovoce.
  4. Zapojení dětí: chcete do kompostování zapojit i děti a sledovat společně koloběh přírody a život v kompostéru?


Vyberte si komunitní kompostér, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a začněte společně tvořit udržitelnou a ekologickou komunitu.

#ShowMore#


JORA

Pro celoroční kompostování bez přehazování zvolte osvědčený švédský zateplený otočný kompostér JORA. Je uzamykatelný a 100% zabezpečený proti vniknutí hlodavců. Máte-li ke kompostování jen kuchyňský biomateriál z domácností a nechce se Vám organizovat ve skupině přehazování, je JORA tou nejlepší volbou. Kompostuje velmi rychle. S přidáváním pilin doplňujících uhlík ke kuchyňskému materiálu bohatému na dusík je kompost hotový za 8 až 12 týdnů. JORA 270 je pro 2-3 domácnosti, JORA 400 pro 10-15 domácností. Sami JORY používáme a testujeme, co všechno umí, již od roku 2010, přijeďte je na Prahu 6 okouknout v provozu. 

JERY a MASIV
Ve vnitrobloku s kouskem zeleně i na komunitní zahradě se nejlépe uplatní některý ze zahradních dřevěných vícekomorových kompostérů JERY či MASIV o objemu 1000 až 6000 litrů z odolného modřínu. Unikátní systém spojů a dělení desek umožňuje snadné přehazování, Pro pozorování života a procesů v kompostéru slouží volitelné okénko s okenicí. Oba kompostéry jsme sami navrhli a vyrábíme v několika variantách velikostí a počtu komor již od roku 2007. Garantujeme 5 letou záruku. Víme, že JERY i MASIV vydrží déle, v zahradě naší Lesní mateřské školy Šárynka je používáme zatím bez nutnosti výměny již od roku 2009, rádi ukážeme, ať víte, co kupujete.  

SIVA
Pro kompostování na veřejně přístupném prostoru slouží kompostér, který má slovo „komunitní“ přímo ve svém názvu. Komunitní kompostéry SIVA z recyklovaného plastu, které jsme také sami navrhli a vyrábíme již od roku 2005 jako vůbec první komunitní kompostéry v ČR, jsou navrženy tak, aby zabezpečily všechny funkce potřebné pro kompostování a zároveň odolaly vandalům i hlodavcům. Uzavřená konstrukce s víkem zamezuje kontaminaci kompostu nežádoucími příměsemi a chrání jej před promáčením deštěm, Zároveň důmyslný systém provzdušňování minimalizuje riziko vzniku zápachu. Uzamykatelný kompostér SIVA pro celoroční použití je opatřen izolací, aby v zimních měsících nezamrzal. Podle počtu zapojených domácností zvolte SIVA DUO (pro 10-15 domácností) nebo SIVA TRIO (pro 15-22 domácností). 

 

 

Nejprodávanější

4250
75761214250757612
Značky

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem