Venkovní teploměry

Venkovní teploměry pro skleníky a zahrady

Díky teploměrům MIN MAX, ideálním pro zahradu i skleník, získáte přehled o aktuálních venkovních teplotách, což je klíčové pro úspěšnou péči o rostliny. Na rozdíl od běžných teploměrů umožňují teploměry MIN MAX zaznamenat nejnižší a nejvyšší dosaženou teplotu za určité období, což je užitečné pro monitorování kolísání teplot během dne nebo týdne, zejména na jaře na začátku sezóny a na podzim v období příchodu prvních mrazíků.

Odolný teploměr pro měření teploty půdy a kompostu

Teploměr pro měření teploty půdy a kompostu má robustní konstrukci z nerez oceli a dlouhou sondu dosahující až do 40 cm hloubky. To umožňuje přesné monitorování teploty v různých vrstvách půdy nebo kompostu.

První jarní výsevy pro pěstování v nevytápěném skleníku

Teploměry přijdou vhod i ke sledování podmínek pro klíčení a růst rostlin v nevytápěných sklenících. Mezi rostliny klíčící při teplotě půdy 5-10 °C patří ředkvička, mrkev, špenát, rukola, šťovík, saláty, pažitka, petržel, hrášek, mizuna, mibuna, komatsuna a jednlá chryzantéma shungiku. Sklizeň urychlíte předpěstováním sadby doma.

Naše zkušenosti s první jarní zeleninou z nevytápěného skleníku

Naše zeleninová zahrádka je v mrazové kotlině pod severním svahem. Teploty tak máme celoročně o 2°C nižší než o 300m dále, kde ústí Šárecký potok do širokého údolí Vltavy.  Osvědčilo se nám začít s předpěstováním některé zeleniny pro nevytápěný skleník přímo doma. V únoru vyséváme do obdélníkových misek od tvarohu mimo jiné kedlubny a saláty. V prvním týdnu v březnu pak začínáme s výsevy a výsadbou ve skleníku. Vysazujeme kedlubny a saláty, které již mají z domova náskok. K nim vyséváme ředkvičky všech možných barev (červené, fialové, žluté, bílé, červenobílé) a tvarů (kulaté, protáhlé, špíčaté), další saláty k trhání mladých listů, tzv. 'baby leaves', rukolu (v posledních letech míváme bez práce rukolu, která se ve skleníku drží již několik let jako trvalka) a taháme očima ze země první lístky šťovíku krvavého a trsu meduňky, kterou si díky skleníku vychutnáváme čerstvou v čaji o 14 dní dříve než z venkovních rostlin.

 

Nejprodávanější

249
4901249490
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem