Kompostéry a příslušenství, kompostovací toalety

Jak vybrat kompostér a správně kompostovat

Přestože základní pravidla kompostování platí pro kompostování ve všech kompostérech stejně, způsob kompostování v jednotlivých kompostérech se liší. Je proto důležité zvážit jaký kompostér si vyberete, kde, jak a s kým chcete kompostovat.

Při dodržení kompostovacích pravidel se dá kompostovat velice dobře na volné hromadě zcela zdarma bez investice do kompostéru. Je to skvělá metoda ke zjištění objemu materiálu, který máte ke kompostování. Kompostér pak můžete pořídit, až si ujasníte, jak velký kompostér potřebujete.

Pro usnadnění vašeho rozhodování, nabízíme cílený výběr kompostérů nejvyšší kvality, z nichž mnohé jsou modulární a nabízejí tak možnost snadného rozšíření a navýšení kapacity za minimální cenu, bez nutnosti kupovat další kompostér. Vyberte si kompostér, který je optimalizován pro vaše prostředí a vaše potřeby.

#ShowMore#

Kompostování v bytě

Ideálním a oblíbeným způsobem je vermikompostování, kterým přeměníte rostlinné zbytky z domácnosti na cenný vermikompost.  Vybrat si můžete mezi bytovými vermikompostéry. Pro malé byty, s vyšší produkcí rostlinných zbytků doporučujeme modřínový vermikompostér Kompostuj 2V1, který s vermikompoostérem spojuje funkci nábytku. Kompostér tak v bytě poslouží stejně dobře jako lavice, štokrle, či odkládací stolek.

Kompostování v kanceláři

I zde lze doporučit využít vermikompostéry. Pokud kanceláře navazují na venkovní prostor, kde lze umístít kompostér, jsou skvělou volbou dvoukomorové zateplené otočné kompostéry JORA, které se velice dobře osvědčily rovněž jako venkovní vermikompostéry.

Kompostování na balkoně a na terase

Vermikompostování je i zde dobrou volbou. Vermikompostér Kompostuj 2V1 z modřínového dřeva částečně chrání žížaly jak proti přehřátí, tak proti pomrznutí. Přesto je třeba jej chránit před přímým sluncem a při celodenních mrazech je třeba jej umístit tak, aby nepromrznul. Na prostorný balkon či terasu lze bez obav umístit otočný kompostér JORA. Zde je pouze nutné aby byl kompotér v místě, kde lze pod kompostérem omýt odkapávající výluh, případně pod něj umístit tác, která bude výluh zachytávat.

Kompostování na uzavřených dvorech bez zeleně

Kompostovat se budou především rostlinné zbytky z domácnosti. Vzhledem k riziku vniknutí hlodavců do kompostéru jsou zde na místě uzavíratelné zateplené dvoukomorové otočné kompostéry JORA, nebo kompostéry SIVA. V případě, že by i na dvoře hrozilo, že bude kompostovaný materiál znehodnocen, lze kompostéry uzamknout. Pořízení kompostéru a péči o kompostér doporučujeme organizovat jako u komunitního kompostování.

Kompostování na dvorech a ve vnitroblocích se zelení

Při kombinaci kompostování rostlinných zbytků společně se zelení na dvorech bytových domů opět předpokládáme vysoké procento rostlinných zbytků z domácností, které by se mohly stát potravou pro hlodavce. Lze zde proto podle objemu materiálu doporučit kompostéry JERY, které lze dovybavit ochranou proti hlodavcům. Se sousedy doporučujeme spolupracovat na principech komunitního kompostování

Kompostování na sídlištích a u bytových domů

Zde se jedná o typické komunitní kompostování pro, které využijete komunitní kompostér o velikosti odpovídající počtu zapojených rodin. Kompostovaným materiálem budou především rostlinné zbytky z domácností. Zde je vždy důležité, aby byl kompostér zabezpečen proti vniknutí hlodavců a byl uzamykatelný.

Kompostování na školních a komunitních zahradách

Na školních a komunitních zahradách můžeme doporučit modřínové kompostéry JERY a MASIV. Velikost kompostéru lze zvolit v závislosti na množství kompostovaného materiálu ze zahrady. Pokud ve škole zároveň probíhá sběr biologicky rozložitelného materiálu ze tříd, doporučujeme alespoň první komoru zabezpečit proti vniknutí hlodavců.

Kompostování na zahradách

Zahradní kompotování nabízí největší svobodu ve volbě kompostéru, neboť je kompostování v naprosté většině případů pod kontrolou majitele zahrady, případně zahradníka či jiné pečující osoby. Většinu materiálu budou tvořit zbytky zeleně ze zahrady. Riziko je vniknutí hlodavců je zde značně snížené malým podílem zbytků z domácnosti. Vybrat lze prakticky libovolný zahradní kompostér. Doporučujeme zejména modřínový kompostér, nebo kompostér drátěný.

 

Nejprodávanější

58
757612158757612
Značky
 
 

Stránka 1 z 4 - 68 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 4 - 68 položek celkem