Nadměrná zásilka
 

Kompostér Jora JK 5100

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na základě poptávky, cena na vyžádání
757 612 Kč
626 126 Kč bez DPH
   
Kód produktu Q4401V
Kategorie Kompostéry a příslušenství, kompostovací toalety
 

Plně automatický kompostér - osvědčené kompostovací zařízení

KOMPOSTÉR JORA JK 5100 vyrábí kvalitní kompost bohatý na živiny a humus. Během kompostování se z biologického materiálu / bioodpadu stává kompost obsahující humus, ve kterém se váží organické a minerální látky a voda, které jsou pak k dispozici pro rostliny. JORA JK 5100 tak kompostovný materiál zhodnocuje a přeměňuje je na kvalitní hnojivo obsahující vše, co při pěstování z půdy odebíráme.

KOMPOSTÉR JORA JK 5100 zhodnocuje energii. Správná skladba, vlhkost a pravidelné provzdušňování materiálu aktivuje práci bakterií a vzniká teplo. Kompostér tak temperuje prostor, kde je umístěn, a snižuje náklady na vytápění. Při umístění kompostéru v interiéru pak v celkovém součtu více energie vyrobí než spotřebuje.

Při výrobě kompostu je nutné zvážit, kde chceme kompostovat, co lze kompostovat a jaké množství organického materiálu budeme zpracovávat. Vždy je nutné dbát na dodržení základních pravidel kompostování. Před výběrem technologie pro kompostování a zahájením vlastního procesu kompostování je nutné mít rovněž představu o využití hotového kompostu.

Komunitní kompostování rostlinných zbytků

Kompostér je určen k předcházení vzniku odpadů komunitním kompostováním a to zejména v bytových domech, kde vzniká nejvíce rostlinných zbytků, které by se jinak musely svážet jako bioodpad, nebo by se staly součástí směsného komunálního odpadu. Jako při každém kompostování, i zde je velmi významné aby kompostovaný materiál měl vhodnou skladu materiálu ke kompostování

Automatický kompostér má možnost optimalizovat skladbu kompostovaného materiálu přimícháváním uhlíkaté složky ve formě dřevěných pelet. Tato technologie vychází ze zkušenosti, že rostlinný materiál sebraný v domácnostech má většinou přebytek dusíku. Skladba materiálu se však odvíjí především od stravovacích návyků jednotlivých obyvatel domu / domů, kteří kompostér využívají. Optimalizaci sklady je proto nutné nastavit vždy individuálně podle skutečné skladby materiálu vloženého obyvateli domů. 

Proč automatický kompostér JK 5100?

10 předností automatického kompostéru JORA JK 5100.

1. Hygienický provoz
Přestože materiál, který se přináší ke zkompostování může vypadat nevábně, zařízení JK 5100 udrží celý provoz v čistotě. Zařízení je odolné vůči hlodavcům a nepropouští žádné plyny (zápach) do prostoru, kde je instalován, samotné zařízeníí je jednoduché na údržbu a případné čištění. Díky vyspělým tecnickým parametrům je kompostovací proces rychlý, efektivní a důkladný.Žádní škůdci, žádný hmyz, žádný nepořádek.

2. Bezpečnost
Zařízení JK 5100 má mnoho zabudovaných bezpečnostních prvků. Drtič může být v provozu jen když je víko podávacího zásobníku zaklopené. Pro jistotu je na obou koncích přístroje velmi dobře viditelné tlačítko pro nouzové zastavení.

3. Ekologické hledisko
Kompostér JK 5100 je robustně postavený, aby měl dlouhou životnost s malými nároky na údržbu. Plášť z nerezové oceli vydrží neomezeně. Pokud se pohyblivé části či motor opotřebí, jsou snadno vyměnitelné.

4.Žádné nákladné "vedlejší výlohy
Zařízení JK 5100 je dodáváno kompletně se vším, co je zapotřebí pro úspěšné kompostování, což zahrnuje:

  • Drtič - zabudovaný drtič zajišťuje úplné rozmělnění veškerých vložených zbytků před jeho vstupem do komory, což umožňuje rychlý a důkladný kompostovací proces.
  • Systém ventilace - zařízení JK 5100 je dodáváno s integrovaným odvětrávacím systémem s ventilátorem, což pomáhá udržovat obsah vlhkosti na správné úrovni, bez použití přídavného odvodňovacího systému.
  • Dávkovač pelet - množství pelet potřebných při každém přidání bioodpadu je odměřeno automaticky. Toto je jeden z důležitých faktorů zajišťujících rychlé a dokonalé zkompostování vloženého materiálu.
  • Volitelná výbava - Kompostér lze nad rámec kompletního vybavení pro snadné kompostování v interiéru doplnit ještě dalšími prvky, které mohou rozšířit přehled o kompostovacím procesu. Jedná se například o teplotní záznamové zařízení, které monitoruje průběh teploty kompostovaného materiálu, případně další dovybavení podle individuálních požadavků.

5. Dvoukomorový systém kompostování
Dvoukomorový kompostovací systém je osvědčeným postupem pro dokonalý výsledek kompostování. Čerstvý materiál se kontinuýlně vkládá do první komory, kde se průběžně promíchává a kompostuje. Tento systém, kdy v jedné komoře je současně materiál v různých fázích rozkladu graduje kompostovací proces. Čersvý rychlorozkladný materiál je bohatě očkován bakteriemi, které okamžitě intenzivně rozkládají čerstvý materiál. Tím dochází k průběžnému prohřívání kompostovaného materiálu a uvolňování tepelné energie do okolí. Po naplnění první komory se materiál přesune do druhé komory, kam se již čerstvý materiál nepřidává a celý objem kompoostovaného materiálu má tak možnost se plně rozložit na kvalitní kompost.

6. Prohlášení o shodě
Kompostér je vyráběn ve Švédsku a technologie je harmonizovaná s legislativou EU.

7. Pokročilé technické funkce
Promíchávání materiálu probíhá automaticky a frekvence jeho míchání může být upravena v obou komorách navzájem nezávisle, čímž je zajištěno správné provzdušnění směsi. Proudění vzduchu zařízením může rovněž být nastaveno tak, aby bylo dosaženo vyvážené úrovně vlhkosti.

8. Snadné používání

Pro uživatele:

  • Je možné používat kompostovací sáčky (ideálně papírové). Tato volba umožňuje bezstarostné řešení pro zákazníky, jimž by jinak přesun materiálu z kuchyně mohl vytvářet problémy se znečištěním. Do kompostéru se pak materiál může vložit i se sáčkem.
  • Drcení vloženého materiálu a dávkování pelet je vykonáváno automaticky.

Pro obsluhu:

  • Pravidelná údržba je omezena na broušení ostří drtiče jednou za šest měsíců.
  • Nastavení různých automatických úkonů přístroje je snadno proveditelné pomocí programovatelného ovladače.
  • Vyprazdňování přístroje se provádí jedním úkonem každé v závislosti na rychlosti plnění kompostéru (nejkratší frekvence vyprazdňování kompostéru jsou dva týdny)

9. Kvalita konečného produktu
Design zařízení JK 5100 zajišťuje plně zkompostovaný výsledný produkt, který nevyžaduje další zpracování a je vhodný pro okamžité použití. Kompost  lze rovněž skladovat, v zimním období tak lze nashromáždit komppost  

10. Zařízení prověřené zákazníky
Úspěšné instalace kompostérů JK 5100 po celém světě jsou nejlepší referncí pro předcházení vzniku odpadů kompostováním v kompostérech JORA JK 5100.

Komunitní kompostér JORA JK 5100

Komunitní kompostování je Ekologickým systémem předcházení vzniku odpadů a je snadným řešením pro každý dům, byt i zahradu. Pro menší komunity lze zvolit odpovídající kompostér. Vyberte si kompostér podle Vašich potřeb.

délka x šířka: 2950 x 1170 mm
výška: 1600 mm
hmotnost: 700 kg
celková hmotnost včetně obsahu: cca 2300 kg
Elektrické připojení: 3 fáze 16 A, s chráničem zbytkového proudu
stupeň krytí: IP 54
spotřeba energie: 900 kWh / rok
kapacita kompostéru: cca 100 bytových jednotek

Kompostéry JORA (125 / 270 / 400 / 5100) (anglicky, 5:48 min)


Provoz plně automatického kompostéru Jora JK 5100 (česky, 1:50 min)


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: