Nadměrná zásilka
 

Kompostejner CTL 240

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na objednávku
1 580 Kč
1 306 Kč bez DPH
   
Kód produktu E146
Kategorie Sběrné nádoby na bioodpad
 

Sběrná nádoba pro bioodpady - typ "Compostainer light" CTL

Compostainer light = nádoba se standardním provzdušňováním

Princip funkce nádoby - důkladné provzdušnění, redukce vlhkosti a hmotnosti, zachování potřebných vlastností pro následné kompostování

Technický popis - konstrukční opatření a), b), c) - viz dále.

Nádoba o obsahu 240 litrů má větrací rozety - sady otvorů v bočních stěnách a permanentní odvětrání mezi tělem a víkem nádoby díky distančního segmentu na spodní části víka a zvláštní vyklápěcí mřížku nad dnem nádoby pro oddělení pevné masy od kapalné frakce bioodpadu. Tato opatření zajišťují optimální aerobní poměry v průběhu celé doby zdržení bioodpadu v nádobě. V důsledku toho je dosaženo vyšší teploty obsahu, což přináší a garantuje tyto přednosti:

  • vyšší odpařování vlhkosti a redukce hmotnosti odpadu v průměru o 10 %,
  • redukce výskytu červů a larev hmyzu,
  • dosažení vyšší hodnoty pH a tedy výrazné redukce zápachu.

Sběr bioodpadů do Compostaineru light je hygienický a umožňuje odvoz bioodpadů jedenkrát za 10 - 14 dnů, je i ekonomicky příznivý. V praxi přináší úsporu nákladů za logistiku o 30 - 50 % a umožňuje lepší využití provozní kapacity svozové techniky.

a) Compostainer light je na bočních stranách a v prostoru mezi víkem a tělem nádoby opatřen velkým počtem větracích otvorů. Otvory slouží k cirkulaci (přivádění a odvádění) vzduchu a k odvádění vlhkosti.

b) Cirkulace vzduchu omezuje ulpívání odpadu na stěny. V zimě omezuje cirkulace vzduchu namrzání odpadu na stěny.

c) Při aerobním procesu přeměny biologicky rozložitelné hmoty je vylučována voda. Rovněž velmi vlhké bioodpady přinášejí do nádoby velké množství vody. Tato voda prosakuje roštem do spodní části nádoby a odtud se odpařuje. Rozměry otvorů v roštu jsou zvoleny tak, aby nedocházelo k jejich ucpání. Rošt také zabraňuje tomu, aby spodní vrstva bioodpadu byla příliš vlhká, což by negativně omezovalo průběh aerobní přeměny. Pro jednoduché čištění nádoby je rošt lehce sklopný.

Funkce "Compostaineru light" (ve srovnání s klasickou, nevětranou nádobou):

Start procesu aerobní přeměny bioodpadu může nastat pouze v optimálně provětrávané nádobě. V ní vzrůstá postupně teplota obsahu až na 55°C , která umožňuje proces přeměny biomasy. Dobré provětrání umožňuje odpaření až 10 % hmotnosti během 10 - 14 dnů a podporuje dosažení příznivé hodnoty pH - až 6,5 - 7,6. Při hodnotě pH od 7,0 voní odpad po hlíně. Compostainery light proto mohou být vyprazdňovány jedenkrát za 10 - 14 dnů, což výrazně ovlivňuje ekonomiku provozu systému.

Na rozdíl od standardních nádob bez provětrávání, zajišťuje Compostainer light aerobní poměry v nádobě.

Ty jsou podmínkou pro start efektivní přeměny hmoty a zamezení vzniku zápachu.

Neopominutelná je i redukce hmotnosti odpadu v nádobě odpařováním a úspory nákladů za odvoz. (10 % redukce hmotnosti v praxi znamená logistickou úsporu každé 10. obsluhy a 100 kg z každé tuny bioodpadu, uložené do nádoby.

Základní technická data typů Compostaineru:

Nádoba je vyrobena výhradně z primárního granulátu.
Je odolná vůči UV záření díky specielnímu aditivu proti křehnutí HDPE.
Je odolná vůči extrémním teplotám v rozmezí - 40 až + 80°C.

Rozměry:

Hloubka - 740 mm
Šířka - 580 mm
Výška - 1100 mm
Hmotnost - 15 kg
Jmenovitý objem - 240 litrů
Nosnost  -  96 kg

Nádoba plně vyhovuje všem parametrům stanoveným normou ČSN EN 840-1-6, t.j. normě pro dvoukolové plastové nádoby GMT 60-80-120-140-240- 360 litrů a je kompatibilní se všemi vyklápěcími zařízeními dodávanými na evropský i český trh určenými pro nádoby typu GMT nebo jako kombinované vyklápěče (MGB - kontejenry + GMT- dvoukolové plastové nádoby na odpad).

Na nádoby se poskytuje standardní záruka v délce trvání 24 měsíců od data předání zboží do užívání.

Hmotnost 15 kg
Přeprava: nadměrná zásilka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: