Nadměrná zásilka
  • 1 z 3
 

Kompostejner CT 140

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na objednávku
1 600 Kč
1 322 Kč bez DPH
   
Kód produktu E142
Kategorie Sběrné nádoby na bioodpad
 

Sběrná nádoba pro bioodpady - typ "Compostainer"

Compostainer = nádoba s intenzivním provzdušňováním

Princip funkce nádoby - důkladné provzdušnění, redukce vlhkosti a hmotnosti, zachování potřebných vlastností pro následné kompostování

Technický popis - konstrukční opatření a), b), c) - viz dále.

Nádoba o obsahu 140 litrů má patentovaná vnitřní žebra, větrací rozety - sady otvorů v bočních stěnách a perforovanou plochu ve víku krytou stříškou proti zatékání dešťové vody nebo tajícího sněhu, zvláštní vyklápěcí mřížku nad dnem nádoby. Tato opatření zajišťují v Compostaineru optimální aerobní poměry v průběhu celé doby pobytu bioodpadu v nádobě. V důsledku toho je dosaženo vyšší teploty obsahu, což přináší a garantuje tyto přednosti:

  • vyšší odpařování vlhkosti a redukce hmotnosti odpadu v průměru o 13 %,
  • redukce výskytu červů a larev hmyzu,
  • dosažení vyšší hodnoty pH a tedy výrazné redukce zápachu.

Sběr bioodpadů do Compostainerů je hygienický a protože umožňuje odvoz bioodpadů jedenkrát za 14 dnů, je i ekonomicky příznivý. V praxi přináší úsporu nákladů za logistiku o 50 % a umožňuje lepší využití provozní kapacity svozové techniky.

a) Compostainer je na bočních stranách a ve víku (pod stříškou proti dešti) opatřen velkým počtem větracích otvorů. Otvory slouží k přivádění a odvádění vzduchu a k odvádění vlhkosti.

b) Aby bylo možné dosáhnout intensivního provětrávání bioodpadu v nádobě, je Compostainer na vnitřních stěnách opatřen svislými žebry.Žebra dále zamezují ulpívání odpadu na stěny, takže vzduch může nádobou stále proudit vzhůru. V zimě zamezují tato žebra namrzání odpadu na stěny.

c) Při aerobním procesu přeměny biologicky rozložitelné hmoty je vylučována voda. Rovněž velmi vlhké bioodpady přinášejí do nádoby velké množství vody. Tato voda prosakuje roštem do spodní části nádoby a odtud se odpařuje. Rozměry otvorů v roštu jsou zvoleny tak, aby nedocházelo k jejich ucpání. Rošt také zabraňuje tomu, aby spodní vrstva bioodpadu byla příliš vlhká, což by negativně omezovalo průběh aerobní přeměny. Pro jednoduché čištění nádoby je rošt lehce sklopný.

Funkce Compostaineru (ve srovnání s klasickou, nevětranou nádobou):

Start procesu aerobní přeměny bioodpadu může nastat pouze v optimálně provětrávané nádobě. V ní vzrůstá postupně teplota obsahu až na 55°C, která umožňuje proces přeměny biomasy. Dobré provětrání umožňuje odpaření až  13 % hmotnosti během 14 dnů a podporuje dosažení příznivé hodnoty pH - až 7,6. Při hodnotě pH od 7,0 voní odpad po hlíně. Compostainery proto mohou být vyprazdňovány jedenkrát za 14 dnů, což výrazně ovlivňuje ekonomiku provozu systému.

Na rozdíl od standardních nádob bez provětrávání, nebo nádob pouze s naznačeným odvětráním otvory v boku či nekrytém víku nádoby, zajišťuje Compostainer komplexní aerobní poměry v nádobě.

Ty jsou podmínkou pro start efektivní přeměny hmoty a zamezení vzniku zápachu při úsporném odvozu odpadu 1 x za 14 dnů. 

Neopominutelná je i redukce hmotnosti odpadu v nádobě odpařováním a úspory nákladů za odvoz. (13 % redukce hmotnosti v praxi znamená logistickou úsporu každé 7. obsluhy a 130 kg z každé tuny bioodpadu, uložené do nádoby.

Nádoba je vyrobena výhradně z primárního granulátu.
Je odolná vůči UV záření díky specielnímu aditivu proti křehnutí HDPE.
Je odolná vůči extrémním teplotám v rozmezí - 40 až + 80°C.

Rozměry:

Hloubka - 553 mm
Šířka -  483 mm
Výška - 1089 mm
Hmotnost - 15 kg
Jmenovitý objem - 140 litrů

Nádoba plně vyhovuje všem parametrům stanoveným normou ČSN EN 840-1-6, t.j. normě pro dvoukolové plastové nádoby GMT 60-80-120-140-240-360 litrů a je kompatibilní se všemi vyklápěcími zařízeními dodávanými na evropský i český trh určenými pro nádoby typu GMT nebo jako kombinované vyklápěče (MGB- kontejenry + GMT dvoukolové plastové nádoby na odpad)

Na nádoby se poskytuje standardní záruka v délce trvání 24 měsíců od data předání zboží do užívání.

Hmotnost 15 kg
Přeprava: nadměrná zásilka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: