Kompostovatelné sáčky, tašky, pytle a nádobí

Velikost od 2 do 120 itrů
Kompostovatelné sáčky od 0,78 Kč/ks, Vyberte si z velikostí 2lt, 10lt, 35lt, 60lt a 120lt materiál bioplast, 9lt materiál kraft papír.. 

Kompostovatelné obaly

Kompostovatelné sáčky, pytle, tašky z kompostovatelného 'bioplastu' jsou vyrobené z rostlinného škrobu (kukuřičného, bramborového aj.). Vypadají na první pohled podobně jako obyčejné plastové obaly. Źe jsou kompostovatelné, poznáte podle mezinárodního loga, nejčastěji 'OK kompost'. 

Sáčky na kuchyňský bioodpad / biomateriál
K třídění kuchyňského BIO lze využít sáčky z 'bioplastu' nebo sáčky z kraft papíru. Kraftpapírové sáčky jsou částo komerčními kompostárnami upřednostňovány. Důvodem je zejména skutečnost, že sáčky z bioplastů se některým lidem pletou se sáčky z konvenčních plastů. Konvenční plasty, které omylem použijí na bioodpad, však do hnědé popelnice nepatří, vytříděný bioodpad ke zkompostování tak znečišťují. 

Kuchyňský bioodpad, biomateriál, nebo BIO - co je co?

#ShowMore#


V názvosloví panují trochu zmatky, Pojďme si na názvy z hlediska třídění kuchyňských rostlinných zbytků posvítit.  
- BIO je v souvislosti s kompostováním zjednodušené společné označení pro bioodpad i biomateriál
- biomateriál jsou rostlinné zbytky, které vhodíte do komunitního kompostéru, do zahradního kompostéru nebo na kompostovací hromadu  
- bioodpad jsou ty samé rostlinné zbytky, které však vhodíte do hnědé popelnice vyvážené svozovou společností na kompostárnu. V tomto případě se totiž jedná o 'odpad', tj. dle zákona o odpadech vše, čeho se zbavujete, aniž byste to sami nějak využili. 

 

Nejprodávanější

3
45913459
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem