Novinka
 

Záhonová treláž Ekodomov Grow na vertikální pěstování zeleniny a květin

Neohodnoceno
 

 Treláž (rám se sítí) pro rychlou a snadnou montáž na vyvýšené záhony Ekodomov Grow pro oporu rostlin - zvýšení kapacity záhonu využitím vertikální plochy sítě.

Dostupnost Výroba: 1 - 2 týdny
460 Kč
380 Kč bez DPH
   
Kód produktu E99486-4
Kategorie Pěstujeme
 

Šířka: 120 cm
Výška: 140 cm (ceková délka podpůrných tyčí 180 cm)

Materiál: plastem potažené tenkostěnné podpůrné tyče spojené mosaznými kolínky, se síť pro vertikální pěstování a montážními oky a vruty pro osazení na vyvýšené záhony Ekodomov Grow

Jednoduchá bezúdržbová treláž na které můžete spolehlivě pěstovat rajčata, hrášek, fazole, okurky, letničky popínavky, ale i dýně a další zeleniny s vyššími nároky na stabilitu podpory. Treláž je dodávána v rozloženém stavu. Kompletní instalace treláže zabere nejdéle 5 minut a zvládne ji každý. 

Montáž: krajními oky sítě po třech stranách provlékneme podpůrné tyče aby jednotlivé patra ok byly vždy střídavě z přední a zadní strany tyče. Síť natočíme tak, aby na šířce 120 cm byla navlečena kratší horní trubka s kolínky a po stranách byly vždy dlouhé podpůrné tyče situované špičkou dolů - od kolínek vrchní trubky. Kolínka nasadíme na krajní podpůrné tyče a podpůrné tyče pomocí dodaných ok a vrutů připevníme na vyvýšený záhon Ekodomov Grow

Montáž treláže:

1 Rozbalíme síť a s trochou trpělivosti nalezneme okraj sítě dlouhý 120 cm. Tento okraj navlékneme na horní tyč treláže, na které jsou nanýtovaná kolínka pro spojení se svislými tyčemi. Tyč provlékáme poslední – horní řadou ok tak, aby svislá lanka sítě byla vždy z jedné a následující z druhé strany tyče.

2 Stejným způsobem napleteme síť po stranách na boční – svislé tyče a to tak, aby špička tyče mířila dolů a směrem k horní tyči – ke kolínkům byla směřována tupá část tyče. Po napletení se nasadí kolínka horní tyče na svislé tyče.

3 Treláž připevníme na severní stranu záhonu prostřednictvím upevňovacích ok. V Případě, že budete na záhon montovat fóliovník, použijte pod upevňovací oka plastovou dostanční podložku dodávanou s fóliovníkem. Každou tyč připevníme dvěma oky. Spodní oko nasadíme na tyč cca 2-3 cm od spodního okraje horní oko nasadíme na tyč tak, aby bylo cca 1 - 2 cm od spodního okraje vrchního prkna. Mezi oky tak bude cca 26 cm. Tyč přitáhneme k záhonu vždy dvěma vruty 4 x 40 klíčem TX20. Hranu plastové podložky zarovnáváme s obvodovou hranou záhonu.

4 Síť treláže natáhneme směrem dolů, do obrub záhonu částečně našroubujeme 4 vruty 4 x 20 aby mezi nimi byl rozestup cca 30 – 33 cm a hlavička vrutu zůstala nedošroubovaná cca 0,5 cm od záhonu a na tyto vruty zahákneme spodní okraj sítě treláže a tím síť na treláži vypneme a fixujeme. Pokud budete na záhon montovat fóliovník nejsou potřeba vruty 4 x 20 a síť se přichytí na vypínací úchyty fóliovníku dodávaných s fóliovníkem.

Hmotnost 6 kg
Vyrobeno v ČR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: