Vyberte si při osobním odběru dárek: za každých 500,-Kč nákupu sazenička z naší zahrádky.
 

Pytle KOMPOSTUJ.CZ 20l (25ks)

Neohodnoceno
 

Vyrobeno v České republice.

Dostupnost Momentálně nedostupné
215 Kč
178 Kč bez DPH
Kód produktu E408-25
Kategorie Kompostovatelné sáčky, tašky, pytle a nádobí
 

Slupky z kuchyně patří mezi cenný organický materiál a nepatří do směsného odpadu, který navíc díky organickému odpadu často zapáchá. Pro pohodlné třídění doporučujeme koš BioMat AirBox, který se osvědčil se sáčky z kompostovaného plastu nebo papíru. Sáčky a pytle ze škrobového plastu se nerozmočí ani při extrémní vlhkosti a přesto umožňují vlhkému materiálu uvnitř pytle odpar přebytečné vody. Pytle jsou tak vhodné i na čerstvé potraviny či pečivo a umožňují opakované použití.

Objem pytle: 20 litrů
Rozměr pytle: v. 60 cm x š. 40 cm
Balení obsahuje 25 pytlů

Do koše na kuchyňský bioodpad (slupky, skořápky, nať ze zeleniny a vše, co lze kompostovat). Po naplnění pytel uložíte s obsahem na kompost, do kompostéru nebo sběrné nádoby na bioodpad (hnědé popelnice). Pytel je zkompostován i s biologickým odpadem. Manipulace je snadná a hygienická, odpadá nepříjemné vymývání košů.

Praktické rady a tipy pro kompostování sáčků KOMPOSTUJ.CZ v kompostérech najdete na www.kompostuj.cz/vime-jak/jak-tridit-kuchynske-zbytky/.

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ se výborně uplatní i jako potravinové sáčky (na pečivo, ovoce, zeleninu, ...).

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou 100% biologicky rozložitelné.

Základní výhodou kompostovatelného sáčku KOMPOSTUJ.CZ je, že jej lze v suchém prostředí skladovat, přičemž pokud se dostane na kompost, do prostředí, kde jsou přítomny aerobní bakterie a vlhkost, "ZMIZÍ" - rozloží se (biodegraduje).

Důležité je nezaměňovat 100% biologicky rozložitelné (biodegradabilní) plasty s tzv. oxodegradabilními plasty. Oxodegradabilní plasty nejsou kompostovatelné, degradují pouze na základě přednastavené chemické reakce probíhající bez vazby na kompostování, tudíž se vám za pár měsíců rozpadnou ve skříni. Jsou vyráběné z ropy. Podrobnější informace: www.nakompost.cz/caste-otazky.

Jak bezpečně rozpoznáte biodegradabilní plasty od oxodegradabilních?

Biodegradabilní plasty jsou opatřeny logem OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem.)

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ mají logo OK Compost.
OK compost

Vysoušení bioodpadu

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou paropropustné, dochází tak k příznivému vysoušení bioodpadu, ke snížení zápachu a k významnému snížení hmotnosti (PDF, 304 kB), což má význam pro domácnosti, ale i pro obce: nižší hmotnost = úspora nákladů na komunální svoz bioodpadu.

Sáček KOMPOSTUJ.CZ lze umístit jako výstelku do jakékoli nádoby na bioodpad (běžný odpadkový koš, kyblík, mísa, keramická kuchyňská nádoba na bioodpad, ...), ušetří Vám vymývání nádoby. Pokud je však sáček v uzavřené neodvětrávané nádobě, nedochází k efektivnímu vysoušení a tím případnému snížení zápachu a hmotnosti. Odpar kondenzuje na stěnách nádoby a na jejím dně se může hromadit kondenzát (tekutina). Je proto výhodné sáček umístit do odvětrávané nádoby.

Materiál

Mater-Bi, 100% kompostovatelný do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědělské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.

Upozornění

Chraňte před nevhodným použitím dětmi, nepřetahujte přes hlavu. Kompostovatelné obaly nepatří do sběrných nádob na plasty (žlutých kontejnerů).

Proč kompostovatelné sáčky KOMPOSTUJ.CZ

   • mají mechanické vlastnosti a vzhled podobný taškám z HDPE - "igelitkám"
   • jsou dlouhodobě skladovatelné a vyrobené z přírodních obnovitelných zdrojů
   • dají se vložit do odvětrávaných košů na bioodpad
   • jsou paropropustné a snižují hnití a případný zápach
   • jsou plně kompostovatelné i v domácím kompostu a vhodné i pro komunitní kompostování na sídlištích
   • jsou certifikovány značkou OK Compost
   • uplatní se i jako "potravinové sáčky" a při sběru směsných odpadů
   • jsou vyrobeny v ČR

Dodavatel: HBABio, spol. s r.o.

Hmotnost 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.