Objednávky provedené do 17. 12. Vám doručíme do Vánoc. Na os. odběr v Podbabě vydáváme do 23.12.
  • 1 z 9
 

Kompostovatelné tašky KOMPOSTUJ.CZ 10 l (25 ks)

Neohodnoceno
 

Vyrobeno v České republice.

Dostupnost Momentálně nedostupné
143 Kč
118 Kč bez DPH
Kód produktu E407-25
Kategorie Kompostovatelné sáčky, tašky a pytle
 

Slupky z kuchyně patří mezi cenný organický materiál, nedopusťte, aby skončil ve směsném odpadu, který navíc díky organickému odpadu navíc často zapáchá.  Pro pohodlné třídění můžeme více než doporučit náš koš BioMat AirBox, který bude jistě vhodným doplňkem do vaší kuchyně. Ke koši dále komplementárně nabízíme sáčky z kompostovaného plastu nebo papíru. Sáčky ze škrobového plastu se nerozmočí ani při extrémní vlhkosti a přesto umožňují vlhkému materiálu uvnitř sáčku odpar přebytečné vody. Sáčky jsou tak vhodné i na čerstvé potraviny či pečivo a umožňují opakované použití. Papírové sáčky oproti plastovým navíc kompostu dodávají uhlíkatou složku, která často ve zbytcích materiálu z potravin chybí.

Rozměry tašky: š 440 mm, délka včetně uší 500 mm
Tloušťka: 20 mikronů
Objem: 10 litrů

Do koše na kuchyňský bioodpad, pro uchování potravin (pečiva, zeleniny...), k odnesení nákupu, pro sběr směsného odpadu či jinak jako bežné "igelitky".

100% biologicky rozložitelné

Základní výhodou kompostovatelné tašky KOMPOSTUJ.CZ je, že ji lze v suchém prostředí skladovat, přičemž pokud se dostane na kompost, do prostředí, kde jsou přítomny aerobní bakterie a vlhkost, "ZMIZÍ". Sáček je zkompostován i s biologickým odpadem.  

Důležité je nezaměňovat 100% biologicky rozložitelné (biodegradabilní) plasty s tzv. oxodegradabilními plasty. Oxodegradabilní plasty nejsou kompostovatelné, degradují pouze na základě přednastavené chemické reakce probíhající bez vazby na kompostování, tudíž se vám za pár měsíců rozpadnou ve skříni. Jsou vyráběné z ropy. Podrobnější informace: www.hbabio.cz/kompostovatelne-plasty/rozdil-mezi-oxo-a-bio-plasty/

Jak bezpečně rozpoznáte biodegradabilní plasty od oxodegradabilních?

Biodegradabilní plasty jsou opatřeny logem OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem.)

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ mají logo OK Compost.
OK compost

Vysoušení bioodpadu

Tašky KOMPOSTUJ.CZ jsou paropropustné, dochází tak k příznivému vysoušení bioodpadu, ke snížení zápachu a k významnému snížení hmotnosti (PDF, 304 kB), což má význam pro domácnosti, ale i pro obce: nižší hmotnost = úspora nákladů na komunální svoz bioodpadu.

Tašku KOMPOSTUJ.CZ lze umístit jako výstelku do jakékoli nádoby na bioodpad (běžný odpadkový koš, kyblík, mísa, keramická kuchyňská nádoba na bioodpad, ...), ušetří Vám vymývání nádoby. Pokud je však taška v uzavřené neodvětrávané nádobě, nedochází k efektivnímu vysoušení a tím případnému snížení zápachu a hmotnosti. Odpar kondenzuje na stěnách nádoby a na jejím dně se může hromadit kondenzát (tekutina). Je proto výhodné tašku umístit do odvětrábané nádoby.

Kam s naplněnou taškou KOMPOSTUJ.CZ

Po naplnění tašku KOMPOSTUJ.CZ z koše vyjmete a uložíte i s obsahem na kompost, do kompostéru nebo sběrné nádoby na bioodpad (hnědé popelnice). Taška je zkompostována i s biologickým odpadem. Manipulace je snadná a hygienická, odpadá nepříjemné vymývání košů.

Praktické rady a tipy pro kompostování tašek KOMPOSTUJ.CZ v kompostérech najdete na http://www.kompostuj.cz/vime-jak/jak-tridit-kuchynske-zbytky/.

Materiál

Mater-Bi, 100% kompostovatelný do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědlské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.

Provedení

Tašky tvaru "košilka" jsou vyrobeny se záložkou na závěsu pro snadné umístění v prodejně či v domácnosti.

Upozornění

Chraňte před nevhodným použitím dětmi, nepřetahujte přes hlavu. Kompostovatelné obaly nepatří do sběrných nádob na plasty (žlutých kontejnerů).

Proč kompostovatelné tašky KOMPOSTUJ.CZ

  • mají mechanické vlastnosti a vzhled podobný taškám z HDPE - "igelitkám"
  • jsou dlouhodobě skladovatelné a vyrobené z přírodních obnovitelných zdrojů
  • dají se vložit do odvětrávaných košů na bioodpad
  • jsou paropropustné a snižují hnití a případný zápach
  • jsou plně kompostovatelné i v domácím kompostu a vhodné i pro komunitní kompostování na sídlištích
  • jsou certifikovány značkou OK Compost
  • uplatní se i jako "potravinové sáčky" a při sběru směsných odpadů
  • jsou vyrobeny v ČR

Dodavatel: HBABio, spol. s r.o.

Podobné produkty

Hmotnost 0.27 kg
Vyrobeno v ČR
Vhodné i na uchovávání a balení potravin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: