Vyberte si při osobním odběru dárek: za každých 500,-Kč nákupu sazenička z naší zahrádky.
 

Kompostovatelné pytle 120 l (5 ks)

Neohodnoceno
 

Vyrobeno v České republice.

Dostupnost Momentálně nedostupné
152 Kč
126 Kč bez DPH
Kód produktu E404-05
Kategorie Kompostovatelné sáčky, tašky a pytle
 

Rozměr pytle 700 x 1100 mm, objem 120 litrů

Balení: 5 ks

Kompostovací (kompostovatelné) pytle se záložkou jsou vyrobeny z kompostovatelného plastu vyrobeného z přírodních obnovitelných zdrojů. Pytle jsou určeny pro sběr jemného zahradního odpadu (tráva, listí, plevel, piliny, seno, sláma a další drobný odpad ze zahrady a domácnosti), pro sběr bioodpadu z údržby zeleně (zahrady, parky, sady, zemědělské plochy), dále pro shromažďování bioodpadu v supermarketech, v prodejnách zeleniny a ovoce a všude tam kde je ekonomické zjednodušit si manipulaci s bioodpadem pro svoz do kompostárny.

Pytle jsou vyrobeny se záložkou a jsou navinuty na roli. Role je opatřena perforací a jednotlivé pytle se odtrhávají. Pytle propouští vlhkost, čímž dochází k příznivému vysoušení bioodpadu.

Pytle z kompostovatelného plastu na rozdíl od papírových pytlů dobře odolávají nepřízni počasí. Mohou zmoknout nebo na ně může sněžit a stále si zachovávají svou pevnost, nejsou-li v prostředí kompostu. Pytle by neměly být s odpadem skladovány déle než 14 dní. Pytle jsou zkompostovány s biologickým odpadem.

Každý pytel je opatřen návodem, který uvádí, co do pytle patří a jak s pytlem zacházet. Z druhé strany pytle je možné zhotovit potisk dle přání zákazníka. Případně je zde možné vytisknout znak města či svozové společnosti. Individuální potisk lze realizovat u zakázek nad 5 000 ks.

Biodegradabilní plasty jsou opatřeny logem OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem.)

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ mají logo OK Compost.
OK compost

Jak dlouho je možné skladovat kompostovatelné pytle a jaké jsou podmínky pro skladování?

Pytle se dají skladovat minimálně jeden rok bez obav ze ztráty kvality. U pytlů z materiálu Mater-Bi jsme zaznamenali vyšší křehkost a trhavost pytlů po dvou letech. V současné době používáme materiál Bioplast, u kterého by údajně měla být skladovatelnost delší, to znamená, že by si měl pytel zachovat své původní vlastnosti z výroby i po dvou letech. Bohužel to nemáme zatím ověřené a tak jsme schopni garantovat rok. Přeci jen se jedná o přírodní materiál.

Co se týče skladovatelnosti, tak je dobré mít pytle uskladněné:

V suchu - pokud by byly ve vlhku a byly by přítomné aerobní bakterie, může dojít k degradaci materiálu.

V temnu - UV zážení má vliv pevnost materiálu, pokud by byly pytle na sluníčku, materiál se může stát křehčím a méně pevným.

Neměly by být na mraze - materiál je paropropustný a má v sobě vzdušnou vlhkost, pokud kapilární vlhkost v materiálu zmrzne, může dojít ke snížení pevnosti materiálu. Pokud je materiál v suchu, je riziko z poškození minimální, přesto jej však nelze vyloučit. Materiál jsme na mraze zkoušeli skladovat a změna nebyla pozorována.

Neměly by být vystavovány vysokým teplotám, doporučují se teploty do 40°C. Tento materiál začíná tát již při teplotách od 100°C. Extruzní teplota je 140°C.

Jednorázové překročení doporučené teploty by nemělo mít žádný vliv. Pokud by se materiál skladoval v prostoru, například v nějaké plechové boudě, kde by přes léto byla dlouhodobě teplota nad 40°C, může opět dojít ke křehnutí materiálu.

Zkoušeli jsme materiál Mater-Bi skladovat v nevytápěné suché garáži, kde se v největších vedrech v létě teplota blížila 40°C a v zimě zde mrzlo. Jeden rok skladování na kvalitu materiálu neměl sledovatelný vliv.

Dodavatel: HBABio, spol. s r.o.

Pro města a obce jsou sáčky a další zboží prodávány velkoobchodně.

V případě zájmu o navázání velkoobchodní spolupráce nás kontaktujte na email obchod@ekonakup.cz.

Podobné produkty

Hmotnost 0.45 kg
Vyrobeno v ČR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.