Z preventivních důvodů je dočasně zrušena platba na dobírku. Fungujeme ve standardním režimu, objednávky vyřizujeme.

Vánoční seriál 2. díl - Když se věci hromadí

Obnovte institut Dopis Ježíškovi! Předejdete tím nedorozuměním, nemilým překvapením, a hlavně nevyžádaným dárkům. A v každém případě ušetříte čas s vymýšlením a následným složitým povánočním vracením věcí, které nepotřebujete nebo nechcete.

Místo nakupování. Přesvědčíme vás, že řadu věcí nemusíte kupovat, vyhazovat, ani vlastnit. Můžete je prostě dostat, darovat nebo sdílet.

Uklízení v šuplících? V každé domácnosti se v nich prý povaluje několik nefunkčních mobilních telefonů. Díky neziskovému projektu remobil.cz, který se zaměřuje na jejich sběr a recyklaci, je můžete pomoci vrátit do hry.

Tip pro úklid v garážích a na půdách: Pokud tam náhodou objevíte věci, o nichž si myslíte, že už je nepotřebujete, zatímco jinde by z nich ještě mohli mít radost, zkuste je nabídnout přes nevyhazujto.cz.

Porouchané, ale oblíbené? Nezoufejte! Jděte na opravarna.cz a najděte si svého opraváře. Portál na jednom místě sdružuje velkou partu profesionálů i kutilů, kteří si prý dokážou rychle a efektivně poradit s nejrůznějšími zakázkami.

Vánoční sharing

Dělit se – to je něco, co nás rodiče učili od dětství s cílem nevychovat z nás do sebe zahleděné sobce. Možná tehdy ani netušili, že spolu se sociálními kompetencemi rozvíjejí způsob myšlení, který nám v budoucnu pomůže alespoň trochu snížit spotřebu. Sdílení věcí má řadu benefitů: Šetří kromě peněz také čas a zpravidla přináší radost ze společnosti ostatních.

Udělejte průvan ve skříních Víte, kde si obstaráte (skoro nové) malé černé pro slavnostní večer? Stačí se přidat třeba do facebookové skupiny Swap Prague a můžete se pustit do vyměňování (nejen) oblečení po síti nebo naživo. Druhá varianta swapování je samozřejmě uspokojivější. Věci si totiž vyzkoušíte a zároveň se při té příležitosti potkáte s lidmi. Začněte tím, že provětráte svoje skříně. Jedná se přece jen o výměnu, tak ať máte co nabídnout. Klíč, který vám pomůže se některých kousků zbavit? Zeptejte se sami sebe – kdy jsem to měl/a naposledy na sobě?

o²echové koτíƒky s lesním ovocem PRV_9589 PRV_9633 PRV_9572 (3)

Pečte na kupované cukroví

Fantazii se meze nekladou, takže si představte, že budete letos péci jen tři dávky cukroví (ale velké), tak abyste je mohli vyměnit za další druhy. Když se vás při této výměně spojí víc, dosáhnete (s relativně malým úsilím) kýžené různorodosti. Nejvýhodnější je, když každý upeče své „rodinné stříbro“, tedy cukroví, které tradičně nejvíc chutná, svoji kolekci pak můžete doprovodit recepty.

Nebo chcete přece jen zaexperimentovat? Co kdybyste letos vyzkoušeli raw cukroví? Technologie sušení zaručuje, že si vaše sladkosti zachovají maximum živin, a přitom zůstanou déle čerstvé. S přípravou vám pomůže naše sušička Snackmaker FD 500 od Ezidri, ve které už dávno nezpracováváme jenom houby! Pár dnů před Vánocemi uspořádejte výměnný večírek, během něhož můžete nasdílet nejen sušenky, ale také vánoční ozdoby tak, aby i letos vypadal váš stromeček jako nový.

Stromeček?

Slyším ve vašem hlase zděšení? A věděli jste, že i vánoční stromek se dá sdílet? Prvního prosince se spustí rezervační systém půjčovny stromků, odkud vám živý stromeček v květináči přivezou na 14 dní k zapůjčení až domů. Další katalog vánočních stromků k zapůjčení  se spustí také tuto neděli, zatímco na stránkách pronajemstromku.cz můžete objednávat už od 24. listopadu!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.