CELOROČNÍ svoz bioodpadu v Praze

CELOROČNÍ svoz bioodpadu v Praze

Dodáváme na základě poptávky

OBJEDNAT CELOROČNÍ svoz bioodpadu ►

(prostřednictvím objednávkového formuláře na kompostuj.cz)

Je určen především pro domácnosti a  květinářství bez možnosti kompostovat kuchyňský bioodpad v místě vzniku. Celoročního svozu mohou rovněž využít firmy, mateřská a rodinná centra, školy, mateřské školy, občanská sdružení a další organizace. .

Období pro celoroční svoz je od 1. 1. do 31. 12. daného roku.

K domu je umístěn uzamykatelný kompostejner, speciální hnědá popelnice na bioodpad.

Svoz probíhá 1x za 14 dní .

Cena za 120 l kompostejner: 1170 Kč s DPH (kuchyňský bioodpad z 1 - 6 domácností)
Cena za 240 l kompostejner: 1872 Kč s DPH (kuchyňský bioodpad z 6 -12 domácností)
Cena je za odvoz a zpracování bioodpadu za celý kalendářní rok (za 12 měsíců).

Rádi byste ušetřili? Domluvte se se sousedy na společném využívání kompostejneru. Celoroční poplatek pak vyjde velice příznivě.

Příklad 1: Průměrná produkce jedné domácnosti je okolo 10 litrů bioodpadu týdně, tj. 20 litrů za 14 dní (frekvence svozu). Do 240 l kompostejneru se tak vejde bioodpad až z 12 domácností (240 / 20 = 12), tj. 120,- Kč / rok. Při rezervě (v létě melouny, košaté natě kořenové zeleniny, zavařování ovoce, ...) můžete počítat na 240 litrový kompostejner s 8 domácnostmi, tj. 180,- Kč / rok.

Příklad 2: Do 120 l kompostejneru se vejde odpad ze 6 domácností, tj. 180,- Kč / rok. Při rezervě na 4 domácnosti vychází poplatek 225,- Kč / rok.

 

Do kompostejneru patří:

listí, tráva, plevel, odřezky a zbytky ovoce, zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

 

Do kompostejneru nepatří:

zbytky vařených jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další bioologicky nerozložitelné odpady.

Bioodpad je zpracován na kompost, který je využíván v zemědělství, pro pražskou zeleň či na rekultivaci.